Posts Tagged ‘ciacho’

Stadion Dziesięciolecia

Monday, April 13th, 2009

Czas płynie nieubłaganie. Rok 2012 zbliża się wielkimi krokami coraz bardziej przybliżając mieszkańców Warszawy do otwarcia olśniewającego obiektu sportowego, jaki ma powstać na gruzach staruszka – Stadionu Dziesięciolecia.

Tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, 4 kwietnia 2009 wybrałem się do Garwolina, aby na drugim ślubie mojego młodszego brata porobić kilka zdjęć. Pogoda była piękna, a mnie, niczym pana Sidorowskiego w Hali Mirowskiej naszła ochota na uwiecznieniu dla potomności tego magicznego miejsca.
Stadion

Schodząc po schodkach na dół zagłębiamy się od razu w tętniący swoim życiem wielonarodowościowy tłum. Wśród sprzedawców dominują oczywiście mieszkańcy Azji, choć daje się zauważyć istotny odsetek mężczyzn pochodzenia afrykańskiego
Afrykanin
u których można między innymi kupić bataty, maniok czy malangę.
Bataty maniok
Wśród kupujących przeważają raczej przedstawicielki płci pięknej,
Kobiety
które korzystając z pierwszych wiosennych promieni słonecznych grupami ruszyły na łowy promocji i okazji. A tych nie brakowało:
Hurt
Niezliczona ilość alejek handlowych z perfumami
Perfumy Chanel No. 5,
bielizną
Wonderbra
i kreacjami przygotowywanymi przez najlepszych projektantów.
Armani
Całości dopełniają stoiska z biżuterią
Złotnik Złoto
galanterią skórzaną
Cavalli
oraz z wyrobami zegarmistrzowskimi.
Omega
Sprzedawcy zawsze służą radą i pomocą
Ciacho Ekspedientka Clerk
a niektórzy często posiadają umiejętność handlu wyssaną niemalże z przysłowiowym mlekiem matki.
Rodzina
Myliłby się jednak ten, kto uważa, że w tym wielonarodowościowym tłumie brak przedstawicieli rodzimego biznesu.
Sznurówki Jemioła Tradycja
Konsumenci, którzy w pocie czoła uganiają się za materialnymi dobrami muszą czasem odpocząć i posilić się. Umożliwiają im to urokliwe restauracyjki zgrabnie wkomponowane w galerie handlowe.
Gessler Slow Food
Nad bezpieczeństwem kupców i gości czuwa czujna, acz dyskretna ochrona
Security

Mam nadzieję, że niniejszy wpis zachęci potencjalnych czytelników do odwiedzenia tego magicznego miejsca. Dojechać tam bardzo łatwo. Można zaryzykować stwierdzenie, że dworzec kolejowy i autobusowy stadion jest integralną częścią kompleksu handlowego,
Przystanek
który rozpoczyna się tuż za drzwiami dworca.
Entre Wyjście
Dla tych, dla których podróż autobusem pośpiesznym trwa zbyt długo
Autobus
jest możliwość skorzystania z usług niezawodnej korporacji transportowej “TAKI”, która sprawnością działania i egzekwowania należności zaskoczyła już niejednego.
TAKI

Postanowienie

Tuesday, February 3rd, 2009

Kochany Pamiętniku,
po pierwszej Falenicy obiecałem sobie, że dopóty, dopóki nie wykonam tego, z czym bujam się już wiele lat, nie wyjdę na żaden trening biegowy.
No i teraz mam…
Ze Stanów przyszły mi śliczne, pachnące nowością szare Trabuco, na które mogę sobie wyłącznie popatrzyć. Wszyscy w koło biegają na Siennicką, wytuptują zimowe kilometry a ja w domu siedzę, jak ta dupa.
Stanąłem dziś na wagę. 77 kg i ciut. Czuję, jak moje ciało robi się brzydkie i coraz bardziej zaniedbane. Pewnie dziś, gdy za chwilę będę w pośpiechu szedł do metra pokryje się ono potem spływającym po coraz bardziej obfitym brzuchu.

Ktoś zaczął tworzyć na stronie galerię ciach. Niestety zawiera ona 0 (słownie zero) obrazków. Może fajnie było by zrobić im sesję zdjęciową… w jakimś miejscu z naturalnymi softboxami.

 

Kałuża

Kałuża