Posts Tagged ‘piwo’

Alexander Keith’s India Pale Ale

Sunday, May 3rd, 2009

India Pale AleBrowar: Alexander Keith’s Brewery, Halifax, Nova Scotia, Canada

6 x 341 mL 5% alc./vol.

Cena: CAD11.90+0.60 depozyt.

3+/5 stars

Piwo popularne w prowincjach atlantyckich Kanady, z rosnącą obecnością wszędzie indziej. Stopień wyżej niż masowo produkowane piwa z dużych browarów, ale bez fajerwerków. Ładny złoty kolor, dużo piany, która dość szybko znika. Niezły zapach, smak lekko słodkawy, raczej łagodny, gładko przemieszczający się od ust do przełyku i dalej.

Fachowcy twierdzą, że nie zasługuje na etykietę India Pale Ale. My nie patrzymy na etykiety. Ocena 3+ na 5. Może powinno być 4? Zmodyfikuję po wypiciu innych piw tego typu. Będzie okazja, aby sprawdzić, czy warto słuchać fachowców.

Original Organic Lager

Sunday, March 22nd, 2009

/organic_lager.jpgMill Street Brewery revisited

Browar: Mill St. Brewery Toronto, ON, Canada

6 x 341 mL 4.2% alc./vol.

Cena: CAD11.95+0.60 deposit.

4/5 stars

Zachęcony pozytywnym doświadczeniem z Coffee Porter tego samego mikrobrowaru, sięgnąłem po Organic Lager. Atrybut ekologiczny zwykle oznacza droższy, tak jest także w tym przypadku. Czy warto płacić więcej? Warunkowo – tak. Tak, jeśli szukasz lekkiego, orzeźwiającego napoju, który wprawdzie nie zostawi niezapomnianego wrażenia, ale też nie zdominuje posiłku i reszty dnia. Trzeba by zastawić dom, aby wypić ilość, która sprowadzi nas do parteru. W zależności od okoliczności jest to zaletą lub wadą.

Original Organic Lager ma wszystkie elementy dobrego piwa typu pale lager. Jasny kolor, mocna piana, smak chmielu. Za mało goryczki, trochę lekko-słodkiej cytryny. Trzeba smakować szybko. Zanim płyn przemieści się między początkiem języka a podniebieniem, wszystkie wrażenia smakowe znikają. Zaiste clean finish.

/organic_lager_i.jpg
“Mill Street Original Organic Lager is a pure, refreshing European style beer. Batch-crafted from the finest organic ingredients, it takes 2 to 3 times longer to brew than ordinary beer. Light and crisp, it is cold-aged for 5 smooth weeks, creating a creamy, soft palate with a distinctively clean finish.”

Coffee Porter from Mill St. Brewery

Saturday, February 21st, 2009

Coffee Porter from Mill St. BreweryBrowar: Mill St. Brewery Toronto, ON, Canada

6 x 341 mL 5.5% alc./vol.

Cena: CAD11.75+0.60 deposit.

5/5 stars

Mój debiut w zaszczytnej kategorii degustacji piwa to produkt wybitnie metroseksualny. Zdobywca złotego medalu w kategorii porter (Canadian Brewing Awards 2008) jest produkowany przez Mill Street Brewery, mikrobrowar znajdujący się w popularnym Distillery District w Toronto.

Trudno jest wytknąć jakiekolwiek wady; klarowne, ciemnobrązowe, trwała piana w kolorze ciepłego beżu. Smak i zapach kawy jest wyraźny, ale wbrew oczekiwaniom i niektórym opiniom, nie dominujący. Dynamika wyrównana: solidny atak i równy finisz. Po wypiciu tego piwa nie nabywa się charakterystycznego dla większości piw zapachu zasuszonych mysich odchodów. Niektórzy pomyślą: po co w takim razie je pić.

Coffee Porter from Mill St. Brewery“Mill Street Porter is a wonderfully sinful blend of Balzac’s own dark-roasted coffee brewed to perfection with a full-bodied traditional porter. We know you’ll be pleasantly surprised by this delicious and satisfying combination.”

Ciechan Pszeniczne

Friday, February 20th, 2009
Browar Ciechan Sp. z o.o. w Warszawie, ok. 4 zł.

ekstrakt 12,1%, alkohol 4,8%

Aparycja mętna, ale budzi sympatię. Brak wyraźnego osadu na dnie kufla; zatem filtrowali. W smaku, na tle innych piw białych, oryginalne, niespodziewanie delikatne. Na etykiecie przeczytałem, że można się w nim doszukać bananów i goździków. Cóż, może i tak.

Ogólne wrażenie więcej niż dobre.

Robię pierwsze, jeśli po drugim doszukam się czegoś innego, dam znać.

Ciechan

Piwo Dawne – Browar Konstancin

Monday, February 16th, 2009
Piwo niepasteryzowane, dostępne w cenie ok 4,50PLN. 

Ekstrakt: 14,1%, alk. 7% obj.

Otwiera się dając efekt ładnej mgiełki. W smaku zrównoważone, bez zbytniej słodyczy, która czasami pojawia się w mocniejszych piwach.

Organoleptycznie przetestowałem dwie butelki i nie stwierdziłem żadnych niepożądanych efektów, pomimo to, że w obydwu przypadkach materiał badawczy spożywany był w temperaturze pokojowej.

Podsumowanie:

Bardzo dobre piwo.

dawne_front dawne_back