Posts Tagged ‘setup’

flickr.com

Sunday, March 15th, 2009

Otworzyłem konto laskikabackie na stronie flickr.com. Hasło można poznać kontaktując się ze mną, Mel lub Michałem przez skrzynkę wiadomości prywatnych na biegajznami.pl, albo mailem.

Używajcie tego konta do przechowywania obrazków, tworząc albumy korespondujące z wpisami na LK. Oferta Yahoo! na Flickr jest na tyle atrakcyjna, że rozważam możliwość założenia konta Pro. Poczekam aby się przekonać, czy konto będzie używane.

Flickr

phpMyAdmin

Thursday, March 12th, 2009

Zainstalowałem phpMyAdmin – 2.11.9.4 (nowsza wersja – 3.1.3 nie jest kompatybilna z PHP 4 na serwerze). W przyszłości posłuży on do utworzenia bazy danych zawodów Lasek.

White as milk

Wednesday, March 11th, 2009

Zapraszam do dyskusji o układzie strony. Na początek technikalia. Zmieniłem kolor na zielony:#009966 #009933.
Wybór jest duży, dajcie znać, czy macie inne preferencje. Tu można podejrzeć kody innych odcieni zieleni.

Zmieniłem całkowitą szerokość strony na 1000px, z czego 720px ma sekcja główna – warto o tym pamiętać przygotowując obrazki.

A teraz duże zmiany. Mam nadzieję, że nie będzie paniki z powodu zakresu zmian. TO JEST TYLKO PROPOZYCJA! Wprawdzie zmieniłem stronę aktywną, a nie kopię, ale przygotowanie kopii nie byłoby takie proste. Pamiętajcie, że łatwo jest wrócić do stanu poprzedniego.

A teraz opis zmian:
1) Proponuję stałe zmienianie strony początkowej, preferowałbym wpisy (lub strony) o bieganiu, jak obecna, ale także inne udane, ciekawe wpisy byłyby w porządku. Decyzję o wysunięciu strony na początek podejmowałaby Mel. Wprowadzenie (Powitanie) zostałoby zredukowane do krótkiego wpisu w lewym górnym rogu z linkiem do pełnego Powitania. Powitanie miałoby także stały link w menu pod tytułem, niekoniecznie na pierwszej pozycji.
2) Wstawiłem całą masę widgetów aby przedyskutować zasadność ich używania. Oczekiwałbym, że wiele z nich zostanie usunięte, po dyskusji.
3) Obstawałbym przy zachowaniu Tekstu w lewym górny rogu i Tagów (bo ładnie wyglądają, ale należałoby je uporządkować i zredukować liczbę, także wypromować bieganie, imprezy biegowe itd)
4) Najnowsze wpisy, najnowsze komentarze, meta, linki – pożyteczne – zostawić
5) Kalendarz – chyba nie, ale może komuś się spodobać.
6) Strony i kategorie – usunąć – tagi ładniej wyglądają.
7) Zamiast stron i kategorii stałe menu na górze, pod tytułem. W tej chwili jest tam Powitanie, Puzzle i aktywne blogi, ale może być więcej (lub mniej) elementów.
8 ) Pojedyncze strony typu Medale zamieniłbym na wpisy i dał odpowiednie tagi – strony nie mogą mieć tagów.

Zapraszam do dyskusji.

(Uwagi o usuwaniu zmian: Aby pojawiło się poprzednie menu z lewej strony należy usunąć wszystkie widgety. Aby powitanie było zawsze na pierwszej stronie należy zmienić Wyświetlanie wpisów w panelu administracyjnym. Aby usunąć menu na górze pod tytułem należy ręcznie zmienić plik header.php w katalogu whiteasmilk.)

Kanały RSS

Monday, February 23rd, 2009

Na samym dole strony głównej są dwa linki:

Wpisy (RSS) oraz Komentarze (RSS).

Klikając je w mozilli firefoxie można dodać je do dynamicznych zakładek i dzięki temu mieć podgląd we wszystkie dyskusje na stronie.

Jak ktoś ma maczka, to może cudnie je sobie zasupskrybować w programie Mail.

Starstruck

Sunday, February 22nd, 2009

Oceniając, można dawać gwiazdki. Wystarczy skopiować odpowiednią linijkę.

5/5 stars
4+/5 stars
4/5 stars
3+/5 stars
3/5 stars
2+/5 stars
2/5 stars
1+/5 stars
1/5 stars
0+/5 stars
0/5 stars